Časté otázky

Pokud byste v následujícím seznamu ani jinde na našich stránkách nenalezli odpověď na svoji otázku, neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám vysvětlíme vše potřebné, a pokud budete mít zájem, zajistíme prohlídku některého z domů MYSET.

1. Jaké jsou výhody oproti zděné stavbě?

Výhodou je především výborná tepelně-izolační vlastnost s minimální tloušťkou stěny a jednoduchost a rychlost výstavby.

Obě tyto přednosti jsou dány typem stavební konstrukce, která využívá samonosného sendvičového panelu skládajícího se ze dvou OSB desek vyplněných stabilizovaným samozhášivým polystyrenem EPS. Skvělé tepelně-izolační schopnosti jsou dány také malým množstvím spojů, které minimalizuje možné energetické ztráty přes tzv. tepelné mosty.

Údaje o energetické účinnosti obvodových konstrukcí naleznete také v části Proč MYSET?.

2. Jaké jsou možnosti povrchových úprav vnějších i vnitřních stěn?

Fasádu MYSETu je možné realizovat s dřevěným obkladem, obkladem z cembonitových desek nebo stěrkovou omítkou. Možná je i kombinace povrchů.

V interiéru jsou na stěnách hladké povrchy (sádrového původu) opatřeny malbou. Stropy jsou vyřešeny kontrastním povrchem podtrhujícím jednoduchost a vzdušnost celého domu. Zůstává zde přiznaný OSB panel se spárami. Tento povrch je možno natírat velkou škálou lazurních či krycích barev. Samozřejmostí jsou povrchové úpravy stěn i stropů dle vašich požadavků.

3. Jaká je alternativa základových vrutů?

Na místo základových vrutů je počítáno s variantou betonových základových patek vyzděných ze ztraceného bednění.

Budete-li chtít, můžeme MYSET dodat i na základovou desku.

4. Za jak dlouho po podpisu smlouvy budu bydlet?

V případě splnění všech náležitostí potřebných k výstavbě, jako jsou povolení na výstavbu domu i přípojek, je ve většině případů běžné realizovat stavbu do 3 měsíců od podpisu smlouvy.

5. Je potřeba stavební povolení?

Pro stavby se zastavěnou plochou do 150 m² je dle platného stavebního zákona potřeba zajistit minimálně územně-plánovací informaci a ohlášení stavby stavebnímu úřadu. Ve výsledku to znamená téměř stejné vyřizování jako pro stavební povolení.

6. Je třeba mít na pozemku vybudované přípojky?

K vlastní výstavbě objektu to nutné není. V případě zájmu za Vás rádi vyřídíme potřebná povolení a přípojky realizujeme sami.

Máte zájem o více informací?

Neváhejte nás kontaktovat!