Proč MYSET?

Nízkonákladové dřevostavby MYSET jsou pro ty, kteří chtějí rychle, dostupně a kvalitně bydlet v novém domě. MYSET je dům pro 1 až 4 osoby. V naší nabídce jsou samozřejmě i větší domy. Mezi ně patří například STYLUS nebo BLW.

MYSET je navržen s ohledem na maximální efektivitu výstavby a užitný komfort.

Díky moderní konstrukci ze sendvičových panelů je výstavba velmi rychlá. Stavebnice je řešena komplexně od vyměření domu na pozemku, přes montáž základů, základové plošiny, stěn, oken a střechy až po finální úpravy a začistění interiérů. Vyřešeny jsou i veškeré vnitřní rozvody.

Logická moderní dispozice domu

Dispozice domu je chytrá a účelná. I přes limitované rozměry si dům MYSET zachovává jasné funkční a moderní dělení prostoru. Členitost interiéru umožňuje vytvoření zón s různou intenzitou pohybu.

Hierarchie dispozice graduje od vstupní části směrem k otevřenému obytnému prostoru. V souladu s tímto principem se rovněž zvyšuje výška stropu, který je v obytném prostoru nejvyšší.

Díky velkým oknům bude Váš dům dokonalé propojen se zahradou a budete si moci vždy dosyta užívat stálé denní osvětlení. Optimální orientace domu je prosklenou částí k jihu.

Nízké náklady na vytápění – cca 7000 Kč/rok

Stavba je energeticky velmi úsporná. Celková tepelná ztráta objektu nepřekročí v zimním období hodnotu 3,029 kWh. V celoroční bilanci se pak jedná o ztrátu 6600 kWh, což je 92 kWh/m²/rok. Tomuto by odpovídaly roční náklady za elektrickou energii potřebnou k vytápění přímotopem 21 094 Kč/rok (4/2011).

Velké prosklení „jižní“ části umožňuje využití pasivních solárních zisků v přechodné části topné sezony. Přesah střechy zároveň omezuje přehřívání interiéru v letních měsících.

Pasivní solární zisk je 4363 kWh/rok. Při započtení tohoto zisku do potřeby tepla na vytápění je patrné, že pasivními solárními zisky lze pokrýt až 2/3 tepla potřebného k vytápění a roční náklady se pak pohybují na cca 7000 Kč/rok.

Uvedené hodnoty platí pro domy typu MYSET.

Kvalitní dřevostavba

Dům MYSET je dřevostavba, jejímž základním stavebním prvkem je samonosný sendvičový panel skládající se ze dvou OSB desek, které jsou proloženy izolační výplní. Tento panel neobsahuje dutiny, proto stavbu perfektně chrání před nežádoucím únikem tepla.

Skladbu konstrukcí domu MYSET jsme navrhli s ohledem na energetickou účinnost a výrazně překračuje normové hodnoty klasických obvodových konstrukcí. Obvodová stěna, strop i podlaha dřevostavby MYSET mají tepelný odpor R = 5,47 m².K/W (U = 0,18 W/(m²K)). To znamená, že obvodový plášť je o cca 62 % účinnější než je normová hodnota klasické stěny. Díky tomuto rozdílu ušetříte cca 5200 Kč ročně oproti stavbě splňující běžné normové hodnoty.

Tenčí stěna – více prostoru

Pokud bychom na stejné zastavěné ploše (70 m², obvod 35,6 m) postavili například zděný dům s obvodovou stěnou s tepelným odporem R = 5,47 m².K/W, pak se síla této stěny bude pohybovat v rozmezí 45–50 cm. Vinou takto silných zdí by byla užitná plocha domu o cca 10 m² menší, což v našem případě znamená, že bychom byli bez kuchyně s jídelnou.


Krytá terasa a závětří

K plnému komfortu bydlení je nutno počítat i krytý prostor u vstupu – závětří a krytou terasu. Zatímco rozměrné závětří se hodí pro jízdní kola či dětský kočárek, krytou terasu oceníte v parném dni i při letní přeháňce.

Ač tyto prostory nejsou součástí interiéru, vytvářejí potřebný a plynulý přechod mezi vnějším a vnitřním prostředím a patří neodmyslitelně ke kvalitnímu bydlení.

Izolace proti radonu a zemní vlhkosti – stavba na zemních vrutech

Díky tomu, že je dům MYSET založen nad terénem na zemních vrutech, působí zde pozitivně vzduchová mezera pod stavbou. Toto opatření řeší lepší přirozenou ochranu před zemní vlhkostí a půdním plynem radonem. Zároveň stavba nevyžaduje rozsáhlé zemní práce spojené se zakládáním domu.

Máte zájem o více informací?

Neváhejte nás kontaktovat!